Reklam Yönetimi için sosyal medya ve arama motorları üzerindeki operasyonlarınızı yönetiyoruz. Burada en az maliyetle en yüksek hedefe ulaşmanız için çalışıyoruz. Arama motorları reklamlarına kısaca SEM;  Sosyal medya reklamlarına kısaca SMM diye hitap edilir.

SEM ve SMM birbirlerine rakip değil tamamlayıcı araçlardır. Birbirleri ile iyi korrdine olmuş SEM ve SMM stratejileri sizin iiçin eşi bulunmaz sonuçları çok uygun maliyetlere gerçeğe dönüştürebilir. Burada bütünlükçü bir yaklaşımla tüm digital stratejinizin reklamalrdan gelen kişileri doğru karşılıyor olabilmeis de gerekmektedir. Gelen kullancıların müşteriye dönüşme sürecinde hızlı cevaplama çok önemli.

arama motoru reklam yönetimi

Reklam Yönetimi: Arama Motorları

Reklam Yönetimi içinde arama motorlarına yönelmek çok akıllıca bir yoldur. Bir ihtiyaç bir hizmet için harekete geçmiş, alım yapmak için araştırma yapan kitlenin önüne çıkmak çok iyi sonuçlar verecektir. Karşınızdaki kullanıcı hem ürün hem hizmet konusunda bilgi arıyor olabilir. Burada reklam yönetiminde de bu ihtiyaçları karşılayarak ürün ya da hizmetinize yönlendirmek sizin için satışla biten bir süreç getirecektir.

Burada reklamı vermek demek; ihtiyaçlar doğrultusunda ve müşterilerin geldiği kanallara bölerek sürekli ilerleyen bir operasyondur. Düzenli takibi gerekmektedir.

Buradaki raporlama da sosyal medyada olduğu gibi temel kriterlerle birlikte müşterinin ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenebilmektedir. Raporlamalarla ve yönetimde sizden gelen geri bildirimlerle gün gün yüzde 100 ihtiyaç odaklı reklamınızı oluşturacağız.

sosyal medya reklam yönetimiReklam Yönetimi: Sosyal Medya

Sosyal Medya reklamlarında potansiyeli bulunan ancak harekete geçmesi için tetikleyici bazı unsurların gerektiği müşterilere ulaşırsınız. Reklam Yönetimi içinde bu strateji düşünmeniz hali hazırda müşteri potansiyelini artırmak için yapılır. Arama motorları reklamlarına göre burada hedef kitleniz hizmet yada ürün için alım yönünde harekete geçmemiştir. Fakat; beğenileri, yaşam şekli, vb diğer karakteristik özellikleri üzerinden alım yapma potansiyeline yakın duran kitlelere ulaşabilirsiniz. Amaçlarınıza ve bütçenize göre sosyal medya platformlarını size öneriyoruz.

Örnek vermek gerekirse; Sağlıklı yaşam ile ilgilenen kitlelere organik ürünler, yemek tarifleri; sağlıklı yaşam ürünleri, spor ve aktivite hizmetlerini göstermeniz sonuç almanı için iyi bir yöntemdir.

Sosyal medyada reklamlarında para kadar ilgi çekici “yaratıcı” içerik ile de reklamın kurgusu güçlendirilir.