Sosyal Medya YönetimiSosyal Medya Yönetimi için kurumunuzun, firmanızın ya da sizin tüm platformlarda eş zamanlı, koordineli ve çaprazlama, etkinlik ve hareketlerini yürütüyoruz.

Sosyal Medya Yönetiminde İleti Planlaması

Sosyal medya planlaması müşteriye özeldir. Sosyal medya iletileri maille müşteri onayına sunulur. Müşteri onayı alındıktan sonra haftalık plana göre iletiler paylaşılmaya başlanır. Planlamada müşteri için önemli günler özel içerikler hazırlanır. Ayrıca hedeflenilen kitlenin dinsel, ulusal ve anonim günleri de planlamaya ekleniyor.

Uluslararası operasyonlar destekleyici sosyal medya yönetiminde hedeflenen ülkelerdeki dil, din ve ulusal günler iletilerde yer almaktadır.

Ayrıca dönemsel, gündeme bağlı yukarı çıkan trendler takip edilerek bu yönde iletilerin oluşturulmaktadır. Firma, kurum içi hareketler kullanılan sosyal medya yönetim stratejisine göre takip edilmektedir.

Sosyal Medya Yönetiminde İleti Tasarımı

İletilerde kullanılacak görseller sizlerin kurumsal kimliğine uygun tasarlanır. Uygun görülenlerde, cross sosyal medya için hesap ve iletişim bilgileri üzerine yerleştirilir. Video ve döngüsel içeriklerde de aynı tasarım dilini korunur. Özel günler ve hedef kitle üzerinden revize edilerek güncel dil ayakta tutulur. Sosyal medya yönetiminde ileti tasarımı estetik duruşu temsil eder.

İletilerde mümkün mertebe günlük ve gerçek fotoğrafların kullanılması önerilmektedir. Buradaki fotoğraf, video ve içerik üretim kısmında müşteri destek verebileceği gibi Sosyal Webia’da bunu karşılamaktadır.

Sosyal Medya Yönetiminde Raporlama

Yönetilen sosyal medya hesaplarındaki tüm değişimleri aylık veya haftalık raporlamalar değerlendirilir. Belirttiğiniz hedeflerin neresine olduğunuzu veya nasıl ilerlediğinizi görme şansınız bulunur. Raporlamalarda standart yaklaşımın yanında müşteri ihtiyaçlarına göre biçimlendirilen rapor formatı da yürütülmektedir. Sosyal Medya Yönetimi ne yönde ilerliyor bunun resmini görmenizi sağlar.

Sosyal Medya Yönetiminde Kriz

Sosyal Medya Yönetiminde Kriz

Sosyal medyada 364 gün herşey harika giderken 365. gün meydana gelen bir krizin her şeyi silip süpürmesine izin vermeyin. İyi günlerde ne kadar sıkı durduğunuz kadar kötü günleri de iyi atlatmak çok önemlidir. Burada en önemli konu kriz deneyimi yaşamış ekiplerle çalışmak önemlidir. Yaşanan krizlere akılcıl teknik metodlar, uygun içerikler ve moderasyon desteği önemlidir.

Sosyal Medya Yönetiminde Moderasyon

Sosyal medya platformları kullanıcı ve müşterilerin sizinle daha iyi iletişim kurduğu bir nokta. Siz öyle kullanmasanız bile hedef kitle bunu bir kolaylık görmektedir. Gelen mesaj ve yorumlara cevap verme hızı hem görünüm hem de müşteri memnuniyeti için çok önemlidir.